კონსულტაციები ფიზიკური და იურიდიული პირებისთვის
პროფესიონალური იურიდიული, საგადასახადო და ბუღალტრული კონსულტაციები - თქვენი ცხოვრების და ბიზნესის სიმშვიდის და სანნდოობისთვის. დაიმახსოვრეთ - კანონის არ ცოდნა არ  გათავისუფლებთ პასუხისმგებლობისგან, ხოლო შეცდომის თავიდან აცილება გაცილებით იაფი ჯდება, ვიდრე მისი გამოსწორება. დააფასეთ თქვენი დრო და ნერვები: მიიღეთ პროფესიული რჩევები საქართველოში არსებულ ნებისმიერ იურიდიულ, საგადასახადო, ბუღალტრულ საკითხზე
რას ვაკეთებთ ჩვენ:
JUST Advisors-ის მისია - საკუთარი საქმიანობის ფარგელბი უზრუნველყოს საკუთარი კლიენტების ბიზნესის და საქმეების ლეგიტიმურ მართვა საქართველოს ტერიტორიაზე. ჩვენ აგრეთვე ვცდილობთ ავამაღლოთ ქვეყნის მაცხოვრებლების იურიდიული განათლების დონე.
ჩვენს გვერდებზე და სოციალურ ქსელებში შეგიძლიათ ნახოთ ბევრი სასარგებლო ინფორმაცია: სიამოვნებით მოგიყვებით იურიდიულ, საგადასახადო, საბუღალტრო საქმეებზე, ახალ კანონებზე და ვაანალიზებთ პრაქტიკულ მაგალითებს სრულიად უფასოდ.
მაგრამ, რადგან თითოეული შემთხვევა ინდივიდუალურია და თუ თქვენ გჭირდებათ კონკრეტულ საკითხთან გამოკვლევა, სამართლებრივი და ფინანსური რისკების შეფასება, ან იურიდიული დასკვნის მიღება, JA იურისტები და ბუღალტერები მზად არიან გასცენ საგნობრივი ან ამომწურავი კონსულტაცია. ასეთი კონსულტაციები ფასიანია - ჩვენ ვაფასებთ თქვენს და ჩვენს დროს.
ცხოვრებისა და ბიზნესის უმეტესი ქმედებები რეგულირდება კანონით. მოქალაქეებისთვის კი მათი გაგება მარტივი არ არის, უცხოელებისთვის კი ყველაფერს კიდევ უფრო ართულებს უცხო ენა და ბიზნეს ბრუნვისა და ადმინისტრაციული რეგულირების უჩვეულო თავისებურებები. როგორ დაიწყოთ ბიზნესი და დაამყაროთ ურთიერთობა პარტნიორებთან, რა გადასახადები უნდა გადაიხადოთ და რა ხელშეკრულებები დაიდოთ, როგორ უნდა მოიქცეთ, თუ მიმწოდებელმა არ მიგაწოდათ საქონელი და მყიდველმა არ გადაიხადა ღირებულება, როგორ დაიქირავოთ ან სწორად გაათავისუფლოთ დასაქმებული, როგორ შეასრულოთ ყველა მოთხოვნა, რათა შრომის ინსპექციას/შემოსავლების სამსახურს/პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურს/მერიას და სხვა ადმინისტრაციულ ორგანოებს არ გაუჩნდეთ კითხვები?
როგორ გაიგოთ, არსბეობს თუ არა მოქალაქეობის მოპოვების საფუძველი, სწორედ როგორ  მიმართოთ ბინადრობის ნებართვის მისაღებად, გააფორმოთ შრომითი ხელშეკრულება, იყიდოთ მიწა ან აპარტამნეტები, გადაიხადოთ გადასახადები, დაწეროთ ანდერძი ან მიიღოთ მემკვიდრეობა?
JUST Advisors-თან კონსულტაციების დროს მიიღებთ პასუხს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ნებისმიერ იურიდიულ, საგადასახადო და ბუღალტრულ კითხვებზე. ცოდნა, ფართო პრაქტიკა, კლიენტების საჭიროებების გაგების და მათთან ერთსა და იმავე ენაზე საუბრის უნარი JUST Advisors-ის იურისტებსა და ბუღალტერებს აქცევს თქვენი ცხოვრების კანონიერებისა და სიმშვიდის უნიკალურ მეგზურად.
როგორ მუშაობს ეს
წარმოიშვა პრობლემა
პასუხები მოძებნეთ ინტერნეტში და ჩატებში - კიდევ უფრო დაიბენით
წაიკითხეთ კანონი (თარგმნეთ მშობლიურ ენაზე) - რაღაც გაიგეთ, მაგრამ რწმენა არ გაგეზარდათ
წაიკითხეთ JUST Advisors-ის სტატიები - ბევრი რამ გაირკვა, მაგრამ თქვენს სიტუაციას გააჩნია თავისი თავისებურებები
მიწერეთ ან დაურეკეთ JA-ს
— დასვით კითხვები
— შეთანხვდით კონსულტაციის დროსა და ფორმატზე
შეხვდით ადვოკატს ან/და ბუღალტერს პირადად ან ონლაინ: მიიღეთ პასუხი თქვენს ყველა კითხვაზე
კონსულტაციის შემდეგ, გადაწყვიტეთ სხვა საკითხის გარკვევაც, მოიწერეთ ჩატში და მიიღეთ პასუხი ყველა დამატებით კითხვაზე, როგორც პირველადი კონსულტაციის ნაწილი
უპირატესობები
• JUST Advisors საქართველოში 6 წელზე მეტია ოპერირებს და მთელი ამ ხნის განმავლობაში მომსახურებას უწევს მოქალაქეებს და კომპანიებს, ამავდროულად აგვარებს ისეთ საკითხებს, რომლებიც ჩნდება თქვენთვისაც. ჩვენ გვაქვს დიდი პრაქტიკული გამოცდილება და, რაც მთავარია, მისი გამოყენების შესაძლებლობა თითოეული სიტუაციის სპეციფიკის გათვალისწინებით.
• კომპანიის იურისტები სპეციალიზირებულნი არიან საიმიგრაციო, საგადასახადო, ქონებრივი, შრომითი, სამემკვიდრეო სამართლის, ინტელექტუალური საკუთრების სამართლისა და დავების გადაწყვეტის საკითხებში. ჩვენ მუდმივად ვაახლებთ ჩვენს ცოდნას ტრენინგის გავლისა და კვალიფიკაციის ამაღლების გზით საადვოკატო საზოგადოების ფარგლებში. ჩვენ ყველა კითხვაზე ვიპოვით დასაბუთებულ პასუხს.
• კომპანიის ყველა სპეციალისტი საუბრობს ქართულ, ინგლისურ და რუსულ ენაზე, რაც უზრუნველყოფს კლიენტთან სრულ ურთიერთგაგებას.
• ჩვენ ვმუშაობთ სხვადასხვა ფორმატში: პირადად და ონლაინ
• ასევე გვაქვს სასიამოვნო გარემო ჩვენს ოფისში, უგემრიელესი ყავა და ტკბილეული გემოვნებით)) ასევე გვაქვს საბავშვო კუთხე
კონსულტაციის ფასი და სახეები
ყოვლისმომცველი ზეპირი კონსულტაცია (რამდენიმე კითხვა)
$150
საგნობრვი ზეპირი კონსულტაცია (ერთ საკითხზე)
$100 $60
ზეპირი კონსულტაცია + წერილობითი დასკვნა
$200
წერილობითი კონსულტაცია
კონსულტაციის ჩამტარი სპეციალისტები
წარმატებული კონსულტაციების მაგალითები
1 შემთხვევა:
კონსულტაცია საქართველოს მოქალაქეობის მისაღებად
კლიენტის იტორია:
გიორგი დაიბადა რუსეთში 2000 წელს. მამამ, საქართველოს მოქალაქემ, დაბადებამდე დიდი ხნით ადრე დატოვა ქვეყანა, დედა კი რუსეთის მოქალაქეა. გიორგი უკვე ხუთი წელია საქართველოში ცხოვრობს, სადაც საკუთარი ბიზნესი გახსნა, შვილები კი ქართულ სკოლაში სწავლობენ.
პრობლემა:
გიორგიმ არაერთხელ სცადა გაერკვია, აქვს თუ არა მას მამის ხაზით საქართველოს მოქალაქეობის მიღების უფლება და როგორ შეიძლებოდა ამის გაკეთება. მან რჩევის მისაღებად სხვადასხვა სპეციალისტს მიმართა, მოძებნა პასუხები ინტერნეტში, მაგრამ მკაფიო და ზუსტი მითითებები ვერ მიიღო.
გადაწყვეტილება JustAdvisors-ისგან:
JustAdvisors-თან კონსულტაციის შემდეგ გიორგისთვის სიტუაცია უფრო ნათელი გახდა. ჩვენმა სპეციალისტებმა მიაწოდეს ამომწურავი ინფორმაცია გიორგის მიერ საქართველოს მოქალაქეობის მიღების უფლებებზე, ასევე ეტაპობრივ სამოქმედო გეგმასთან დაკავშირებით. JustAdvisors-ის კონსულტანტების პროფესიონალიზმისა და კომპეტენციის წყალობით, გიორგიმ ახლა ზუსტად იცის, რა ნაბიჯები უნდა გადადგას მოქალაქეობის მისაღებად.
შემთხვევა 2
კონსულტაცია ბიზნესის დაწყებაზე საქართველოში
კლიენტის ისტორია:
სერგეი არც თუ ისე ადრე ჩამოვიდა საქართველოში საკუთარი ბიზნესის გახსნის მიზნით. ჰყავს რამდენიმე პარტნიორი, რომელთაგან თითოეულს გააჩნია საკუთარი პასუხისმგებლობა და წილი მოგებაში. ბიზნესი მოიცავს მზა პროდუქციის წარმოებას, შენახვას და მათ რეალიზაციას როგორც საქართველოს ტერიტორიაზე, ასევე მის ფარგლებს გარეთ.
სერგეი ბევრ სირთულეს წააწყდა ბიზნესის დაწყებასთან დაკავშირებით:
— როგორ გააფორმოს ხელშეკრულება პარტნიორებთან?
— ბიზნესის რომელი ფორმა აირჩიოს?
— რა გადასახადები წარმოიშვება ბიზნესის განხორციელებისას?
— როგორ დაიქირაოს თანამშრომლები სწორად და რა სახის ხელშეკრულებები გააფორმოს მათთან?
სერგეი ჩაეწერა ყოვლისმომცველი კონსულტაციის მიღებისთვის JustAdvisors-ში WhatsApp-ის საშუალებით. შეხვედრის დრო ოფისში მომდევნო დღისთვის იყო შეთანხმებული. JustAdvisors-ის კორპორატიული და საგადასახადო სამართლის სპეციალისტებმა უპასუხეს მის ყველა კითხვას და მიაწოდა ამომწურავი ინფორმაცია საქართველოში ბიზნესის განხორციელების ყველა ასპექტთან დაკავშირებით.
შედეგი:
JustAdvisors-ის კონსულტანტების პროფესიონალიზმისა და მხარდაჭერის წყალობით, სერგეის ეჭვები გაუქარწყლდა. ის თავდაჯერებულად შეუდგა საქართველოში ბიზნესის გახსნას JA-სთან ერთად
შემთხვევა 3
საგადასახადო კონსულტაცია არარეზიდენტებისთვის
ალექსმა იყიდა რამდენიმე აპარტამენტი საქართველოში. ზოგიერთ მათგანს აქირავებს, ნაწილი კი სურს გაყიდოს. თუმცა ის მუდმივად ცხოვრობს ესპანეთში და არ არის საქართველოს საგადასახადო რეზიდენტი.
ალექსი გადასახადების შესახებ ურთიერთგამომრიცხავ ინფორმაციას წააწყდა. მან დამოუკიდებლად შეისწავლა საგადასახადო კოდექსი და შემოსავლების სამსახურის სახელმძღვანელოები, მაგრამ ამან მას სრული სიცხადე არ მისცა. ყველა პრობლემის გადასაჭრელად ალექსმა გადაწყვიტა პროფესიონალებისთვის მიემართა.
ალექსი დაუკავშირდა JustAdvisors-ს Telegram-ის საშუალებით და დაესწრო შეხვედრას Google Meet-ის მეშვეობით. ორი დღის შემდეგ ის კომპანიის საგადასახადო ადვოკატს შეხვდა და ყველა საჭირო კითხვა დაუსვა. კონსულტაციის შემდეგ ალექსმა გადაწყვიტა კიდევ რამდენიმე პუნქტის გარკვევა საქართველოსა და ესპანეთს შორის ორმაგი დაბეგვრის თავიდან აცილებასთან დაკავშირებით.
პირველადი კონსულტაციის ფარგლებში JustAdvisors-ის სპეციალისტებმა ალექსს მიაწოდა ამომწურავი ინფორმაცია მის ყველა კითხვაზე, მათ შორის ორმაგი დაბეგვრის საკითხებზე. ახლა ალექსი თავდაჯერებულად მართავს თავის ქონებას საქართველოში, იცის ყველა საგადასახადო თავისებურება.
მიმოხილვები
პასუხები ხშირად დასმულ კითხვებზე
შეგიძლიათ ჩაეწეროთ კონსულტაციაზე ვებ-გვერდზე ასრებული ფორმის საშუალებით ან მოგვწერეთ სოციალური ქსელებში: WhatsApp-ზე, ან TG-ში, ან ტელეფონით.

Консультации для физических и юридических лиц
Профессиональные юридические, налоговые и бухгалтерские консультации — для спокойствия и уверенности вашей жизни и бизнеса в Грузии. Помните — незнание закона не освобождает от ответственности, а предупредить ошибку — гораздо дешевле, чем ее исправить. Цените свое время и нервы: получите профессиональную консультацию по любым юридическим, налоговым, бухгатерским вопросам в Грузии
Что мы делаем:
Миссия JUST Advisors — своей деятельностью обеспечить законное ведение бизнеса и дел наших клиентов на территории Грузии. А еще мы стараемся повысить уровень правовой грамотности жителей страны.
На страницах нашего сайта и в социальных сетях вы сможете найти много полезной информации: мы с удовольствием рассказываем от юридических, налоговых, бухгалтерских кейсах, новых законах, разбираем практические примеры совершенно бесплатно.
Но каждый случай индивидуален, и, если вам нужно разобраться с конкретным вопросом, оценить правовые и финансовые риски, заручится юридическим заключением, юристы и бухгалтеры JA готовы предоставить предметную или комплексную консультацию. Такие консультации платные — мы ценим ваше и свое время.
Большинство действий в жизни и бизнесе регулируется законами. Разобраться в них не просто и гражданам, а для иностранцев все осложняется незнакомым языком и непривычными особенностями делового оборота и административного регулирования.
Как начать бизнес и выстроить отношения с партнерами, какие налоги платить и договоры заключать, что делать, если поставщик не доставил товар, а покупатель его не оплатил, как принять на работу или правильно уволить сотрудника, как соблюсти все требования так, чтобы у трудовой инспекции/службы доходов/агентства по защите персональных данных/мэрии и прочих административных органах не было к вам вопросом?
Как понять, есть ли основания для гражданства, как правильно обратиться за ВНЖ, заключить трудовой договор, купить землю или апартаменты, заплатить налоги, записать завещание или вступить в наследство?
На любые юридические, налоговые и бухгалтерские вопросы по законодательству Грузии вы получите ответы на консультации в JUST Advisors. Знания, огромная практика, умение понимать потребности клиентов и говорить с ними на одном языке делают юристов и бухгалтеров JUST Advisors уникальными проводниками законности и спокойствия в вашей жизни.
КАК ЭТО РАБОТАЕТ
Появилась проблема
Поискали ответы в интернете и в чатиках — запутались еще больше
Почитали закон (перевели его на свой язык) — что-то поняли, но уверенности не прибавилось
Почитали статьи JUST Advisors — многое стало понятно, но ваша ситуация имеет особенности
Написали в JA или позвонили
— обозначили вопросы
— согласовали время и формат консультации
Встретились с юристом и/или бухгалтером очно или онлайн: получили ответы на все свои вопросы
После консультации решили уточнить что-то еще, написали в чат и получили ответы на все дополнительные вопросы в рамках первоначальной консультации
ПРЕИМУЩЕСТВА
• Компания JUST Advisors работает в Грузии больше 6 лет и все это время оказывает услуги гражданам и компаниям, разрешая при этом те же вопросы, которые возникают у вас. У нас огромный практический опыт и, что важно, умение его применить с учетом особенностей каждой ситуации.
• Юристы компании специализируются на вопросах миграционного, налогового, имущественного, трудового, наследственного права, права интеллектуальной собственности и разрешения споров. Мы постоянно обновляем свои знания, проходя тренинги и повышая квалификацию в рамках адвокатского сообщества. На каждый вопрос мы найдем обоснованный ответ.
• Все специалисты компании говорят на грузинском, английском и русском языках, что обеспечивает полное взаимопонимание с клиентом.
• Мы работаем в разных форматах: очно и онлайн
• А еще у нас в офисе приятная атмосфера, вкусный кофе и есть детский уголок.
Консультирующие специалисты
Примеры успешных консультаций
КЕЙС 1
Консультация по получению гражданства Грузии
История клиента:
Гиоргий родился в России в 2000 году. Его отец, гражданин Грузии, уехал из страны задолго до его рождения, а мать является гражданкой России. Уже пять лет Гиоргий живет в Грузии, где он открыл свой бизнес, а его дети посещают грузинскую школу.
Проблема:
Гиоргий неоднократно пытался узнать, имеет ли он право на получение грузинского гражданства по линии отца и каким образом это можно осуществить. Он обращался за консультациями к разным специалистам и искал ответы в интернете, но не получал ясных и четких инструкций.
Решение от JustAdvisors:
После консультации в JustAdvisors ситуация для Гиоргия прояснилась. Наши специалисты предоставили исчерпывающую информацию о правах Гиоргия на получение гражданства Грузии, а также пошаговый план действий. Благодаря профессионализму и компетентности консультантов JustAdvisors, Гиоргий теперь точно знает, какие шаги ему нужно предпринять для получения гражданства.
КЕЙС 2
Консультация по открытию бизнеса в Грузии
Сергей недавно приехал в Грузию с целью открыть свой бизнес. У него есть несколько партнеров, у каждого из которых свои обязанности и доля в прибыли. Бизнес включает производство, складирование готовой продукции, её продажу как на территории Грузии, так и за её пределами.
Сергей столкнулся с множеством вопросов, связанных с началом предпринимательской деятельности:
— Как заключить соглашение с партнерами?
— Какую форму бизнеса выбрать?
— Какие налоги возникают при ведении бизнеса?
— Как правильно нанимать сотрудников и какие договоры заключать?
Сергей записался на комплексную консультацию в JustAdvisors через WhatsApp. Время встречи было согласовано на следующий день в офисе. Специалисты по корпоративному и налоговому праву JustAdvisors ответили на все его вопросы и предоставили исчерпывающую информацию по каждому аспекту ведения бизнеса в Грузии.
Результат:
Благодаря профессионализму и поддержке консультантов JustAdvisors, у Сергея не осталось сомнений. Он уверенно приступает к открытию бизнеса в Грузии с JA
КЕЙС 3
Консультация по налогам для нерезидентов
Алекс купил в Грузии несколько апартаментов. Часть из них он сдает в аренду, а часть планирует продать. При этом он постоянно проживает в Испании и не является налоговым резидентом Грузии.
Алекс столкнулся с противоречивой информацией о налогах. Он самостоятельно изучил налоговый кодекс и мануалы службы доходов, но это не дало ему полной ясности. Для решения всех вопросов Алекс решил обратиться к профессионалам.
Алекс связался с JustAdvisors через Telegram и согласовал встречу через Google Meet. Спустя два дня он встретился с налоговым юристом компании и задал все необходимые вопросы. После консультации Алекс решил уточнить еще несколько моментов, связанных с избежанием двойного налогообложения между Грузией и Испанией.
В рамках первоначальной консультации, специалисты JustAdvisors предоставили Алексу исчерпывающую информацию по всем его вопросам, включая вопросы по двойному налогообложению. Теперь Алекс уверенно управляет своей недвижимостью в Грузии, зная все налоговые нюансы.
Ответы на частые вопросы
Вы можете записаться на консультацию через форму на сайте, написав нам через соцсети: или в вотсап, или в ТГ, или по телефону.