მომზადება საქართველოს მოქალაქეობის გამოცდისთვის
ქართული ენის სწავლება, ქართული ენის/ისტორიის/სამართლის საფუძვლების ტესტების ჩასაბარებლად მომზადება ავტორის მეთოდოლოგიით ინდივიდუალურად და ჯგუფურად, ტრენაჟორები პრაქტიკისთვის, ქართულ ენაზე ზეპირი გასაუბრების ჩასაბარებლად მომზადება
2018 წლიდან «საქართველოს მოქალაქეობის შესახებ» საქართველოს კანონში მნიშვნელოვანი ცვლილებები შევიდა. მოქალაქეობის მიღების ყველა მსურველს მოეთხოვება ქართული ენის, საქართველოს ისტორიისა და კონსტიტუციური სამართლის საფუძვლების ცოდნა. გამოცდა შედგება 30 საკითხისგან, თითოეულ დარგში 10 საკითხი. განმცხადებელმა სწორად უნდა უპასუხოს მინიმუმ 7 კითხვას. თითოეულ საგანში საგამოცდო საკითხების საერთო რაოდენობა 200-ს აჭარბებს
რა შედის მომსახურებაში
მომზადება სამ საგანში: ქართული ენა, საქართველოს ისტორია, საქართველოს სამართლის საფუძვლები
JUST Study გთავაზობთ ავტორის მეთოდოლოგიით, საქართველოს მოქალაქეობის მიღებისთვის სავალდებულო დონეზე (10 კითხვა), ქართული ენის გამოცდისთვის მაღალი ხარისხის მომზადებას
მოქალაქეობის მიღების კომისიაში ზეპირი გასაუბრებისთვის მომზადება ქართულ ენაზე
JUST Study უზრუნველყოფს საქართველოს მოქალაქეობის მისაღებად სავალდებულო (20 კითხვა) პროფესიულ მომზადებას საქართველოს ისტორიასა და კონსტიტუციური სამართლის საფუძვლების გამოცდისთვის
კურსი ეფუძნება ავტორის მეთოდოლოგიას, ორიენტირებულია დაუფლებაზე:
1) საგამოცდო კითხვების ცოდნის მოცულობით;
2) ტესტის სახით გამოცდის ჩაბარების უნარ-ჩვევებით (საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნების შესაბამისად);
3) ზეპირი გასაუბრების გავლის უნარ-ჩვევებით (გასაუბრების სტრუქტურისა და ხშირად დასმული კითხვებიდან გამომდინარე).
მეცადინეობის ფორმატი
• ონლაინ გაკვეთილები Zoom პლატფორმაზე;
• მინი ჯგუფში (4-6 კაცი);
• ყოველკვირეულად: 2 გაკვეთილი 90 წუთი (1,5 საათი) თითოეული.
კურსის ხანგრძლივობა
2-4,5 თვე ჯგუფის მიერ ენის ცოდნის დონის გათვალისწინებით.
ენის ცოდნის დონე განისაზღვრება მასწავლებელთან ინდივიდუალური გასაუბრების შედეგად.
ღირებულება და გადახდის წესი
გადახდა შესაძლებელია დოლარში, ლარში ან რუბლში გადახდის დროისთვის საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ დადგენილი ლართან მიმართებაში დოლარის კურსის შესაბამისად.
ტესტების ონლაინ-ტრენაჟორები (ქართული ენა, საქართველოს ისტორია, საქართველოს სამართლის საფუძვლები)
მომზადების მთელი პერიოდისთვის
$120
• შეძენილი ცოდნის თვითშემოწმების შესანიშნავი შესაძლებლობა;
შედეგების ანალიზი და შეცდომებზე მუშაობა;
საშუალებას გაძლევთ მოკლე დროში მაქსიმალურად ეფექტურად გაამყაროთ მიღებული ცოდნა და გათვითცნობიერებულად მოემზადოთ ტესტების ჩასაბარებლად
წვდომის მიღება
ინდივიდუალური მეცადინეობა
განისაზღვრება გასაუბრების შემდეგ
• გამოცდისთვის მომზადების ფორმატი, ასევე გაკვეთილების ხანგრძლივობა და ღირებულება განისაზღვრება მასწავლებელთან გასაუბრების შედეგების მიხედვით, თქვენი ქართული ენის ცოდნის დონისა და გამოცდისთვის მომზადების ინტენსივობიდან გამომდინარე.
• გასაუბრება ტარდება Zoom-ის საშუალებით უფასოდ
დარეგისტრირება
300-ზე მეტი წარმატებით ჩაბარებული მოქალაქეობის გამოცდა (აღდგენისთვის ჩაბარებული გამოცდების გარდა)
თქვენ შეისწავლით და შეიყვარებთ ქართულ ენას და ჩვენი ქვეყნის ისტორიას, ხოლო გამოცდის წარმატებით ჩაბარება კი იქნება სასიამოვნო დამატება
ჩვენი სტუდენტები გამოცდაში მაღალ შედეგებს აღწევენ, თუნდაც სწავლის დასაწყისში მათ არ ჰქონოდათ ქართული ენის, ქვეყნის ისტორიისა და სამართლის საბაზისო ცოდნა. გაკვეთილები ტარდება ონლაინ, რაც უზრუნველყოფს სწავლის მოხერხებულობას და მოქნილობას.
JUST Study თანამშრომლობს ქართულის, როგორც უცხო ენის დარგის გამოცდილ ფილოლოგებთან და სპეციალისტებთან და გთავაზობთ ინდივიდუალურ მიდგომას.
ოთხ წელზე მეტია ვაწვდით მოქალაქეობის მოპოვებისა და აღდგენის მხარდაჭერის მომსახურებას და ამდენივე ხნის განმავლობაში ვამზადებთ ტესტების და გასაუბრების ჩასაბარებლად. JUST Study მასწავლებლების მიერ შემუშავებული უნიკალური საავტორო მეთოდოლოგია განკუთვნილია მათთვის, ვინც აპირებს გათვითცნობიერებულად და ეფექტურად მოემზადოს უმოკლეს დროში, მიუხედავად ქართული ენის ცოდნის დონისა და დამაჯერებლად მიიღოს დადებითი შედეგი.

Подготовка к экзамену на гражданство Грузии
Обучение грузинскому языку, подготовка к сдаче актуальных тестов по грузинскому языку/ истории Грузии/ основам права по авторской методике индивидуально и в группах, тренажеры для практики, подготовка к прохождению устного собеседования на грузинском языке
В соответствии с Законом Грузии «О гражданстве Грузии» иностранные граждане, желающие получить гражданство Грузии (независимо от оснований) обязаны подтвердить знание грузинского языка, истории Грузии и основ конституционного права, сдав соответствующий экзамен. Экзамен состоит из 30 вопросов, по 10 вопросов по каждой дисциплине — соискатель должен правильно ответить на не менее чем 7 вопросов по каждой дисциплине. Общее количество экзаменационных вопросов по каждому предмету превышает 200. С 1 мая 2024 года первоначальные вопросы были полностью обновлены.
КУРС ПОДГОТОВКИ К ЭКЗАМЕНУ НА ГРАЖДАНСТВО ВКЛЮЧАЕТ В СЕБЯ:
Подготовку по трём предметам: грузинский язык, история Грузии, основы права Грузии
JUST Study предлагает качественную подготовку к экзамену по грузинскому языку, истории Грузии и основам конституционного права по авторской методике до уровня, требуемого для получения гражданства Грузии
Подготовка к прохождению устного собеседования с Комиссией по гражданству на грузинском языке
JUST Study предоставляет профессиональную подготовку по овладению навыками устной речи для прохождения устного собеседования (исходя из структуры собеседования и часто задаваемых вопросов).
Курс основан на авторской методике, ориентированной на овладение:
1) Знаниями в объеме новых экзаменационных вопросов;
2) Навыками сдачи экзамена в форме теста (в соответствии с требованиями грузинского законодательства);
3) Навыками прохождения устного собеседования (исходя из структуры собеседования и часто задаваемых вопросов).
Формат занятий
• Онлайн занятия на платформе Zoom;
• В мини-группе (4−6 человек);
• Еженедельно: 2 занятия продолжительностью 90 минут (1,5 часа) каждое.
Длительность и  стоимость курса
Зависит от уровня знания языка.
Уровень знания языка устанавливается на индивидуальном собеседовании  с преподавателем.
Из чего состоит курс:
Онлайн-тренажер тестов (Грузинский язык, история Грузии, основы права Грузии)
На весь период подготовки
— Отличная возможность для самопроверки полученных знаний
— Анализ результатов преподавателем и совместная с ним работа над ошибками
Позволяет закрепить полученные знания максимально эффективно в сжатые сроки и осознанно подготовиться к сдаче тестов
Получить доступ
Индивидуальные
занятия
Определяется после собеседования
• Формат подготовки к экзамену, а также продолжительность и стоимость занятий определяются по итогам собеседования с педагогом, исходя из Вашего уровня владения грузинским языком и интенсивности подготовки к экзамену.
• Собеседование проходит по Zoom бесплатно
Записаться
Более 300 успешно сданных экзаменов на получение гражданства (без учета экзаменов на восстановление)
Вы узнаете и полюбите грузинский язык и историю нашей страны, а успешная сдача экзамена будет к тому приятным дополнением.
Наши студенты достигают высоких результатов на экзамене, даже если они не обладали базовыми знаниями грузинского языка,истории страны и права в начале обучения. Проведение уроков осуществляется онлайн, обеспечивая удобство и гибкость обучения.
JUST Study сотрудничает с опытными филологами и специалистами в области грузинского языка как иностранного, и предлагает индивидуальный подход.
Мы оказываем услуги по сопровождению получения и восстановления гражданства вот уже более четырех лет и столько же — подготовкой к сдаче тестов и прохождению собеседования. Уникальная авторская методика, разработанная преподавателями JUST Study, подходит для тех, кто намерен осознанно и эффективно подготовиться к экзамену в минимальные сроки, независимо от уровня знаний грузинского языка и уверенно получить положительный результат.