კომპანიების რეგისტრაცია და ლიკვიდაცია
ბიზნესის რეგისტრაცია, რეორგანიზაცია და ლიკვიდაცია. ბიზნესის ფორმის არჩევანი, კორპორატიული არქიტექტურა, ინდივიდუალური სადამფუძნებლო დოკუმენტები და აქციონერთა/პარტნიორთა შეთანხმებები
რას ვაკეთებთ ჩვენ
ბიზნესის რეგისტრაცია
კომპანიის (ი/მ, შპს, სს) საკუთრების ფორმისა და სამართლებრივი სტატუსის განსაზღვრა, წესდების შემუშავება, პარტნიორული ხელშეკრულებები და საჭირო დოკუმენტაციის საჯარო რეესტრში წარდგენა, სპეციალური სტატუსების მოპოვება (ვირტუალური ზონის კომპანია, საერთაშორისო კომპანია), საბანკო ანგარიშის გახსნა
ბიზნესის რეორგანიზაცია
კომპანიის არსებული სტატუსის წინასწარი ანალიზი და შეფასება. რეორგანიზაციის ოპტიმალური ფორმის შერჩევა (შერწყმა, გაყოფა, შეერთება და ა.შ.). საჯარო რეესტრში და შემოსავლების სამსახურში შესაბამისი დოკუმენტაციის მომზადება და წარდგენა, რეორგანიზაციის პროცედურის ხელშეწყობა ყველა ეტაპზე.
ბიზნესის ლიკვიდაცია
კომპანიის მომზადება ლიკვიდაციისთვის, ლიკვიდაციის გადაწყვეტილების შეტანა, საბანკო ანგარიშების დახურვა, ლიკვიდაციის ბალანსის შემოწმება, ლიკვიდაციის შესახებ გადაწყვეტილების შეტანა საჯარო რეესტრში, ლიკვიდაციის მხარდაჭერა ყველა ეტაპზე, საგადასახადო შემოწმება ლიკვიდაციის დროს, კრედიტორებთან ანგარიშსწორების კონტროლი, ქონების განაწილება ლიკვიდაციის შემდეგ
კორპორატიული პროცედურების მხარდაჭერა
აქციონერთა/პარტნიორთა საერთო კრებების შედეგების მომზადება და რეგისტრაცია, აქციების/წილების ყიდვა-გაყიდვა, სს აქციონერთა რეესტრის წარმოება, კომპანიის კაპიტალის გაზრდა, მართვის ორგანოების შექმნა ან/და დანიშვნა, ხელშეკრულება დირექტორთან

Регистрация и ликвидация компаний
Регистрация, реорганизация и ликвидация бизнеса. Выбор формы ведения бизнеса, корпоративная архитектура, индивидуальные учредительные документы и акционерные/партнерские соглашения
ЧТО МЫ ДЕЛАЕМ
Регистрация бизнеса
Определение формы собственности и правового статуса компании (ИП, ООО, АО), разработка устава, соглашения партнеров и подача необходимых документов в Публичный реестр, получение специальных статусов (компания виртуальной зоны, международная компания), открытие банковского счета
Реорганизация бизнеса
Предварительный анализ и оценка текущего статуса компании. Выбор оптимальной формы реорганизации (слияние, разделение, присоединение и т. д.). Подготовка и подача соответствующих документов в Публичный реестр и Службу доходов, сопровождение процедуры реорганизации на всех этапах
Ликвидация бизнеса
Подготовка компании к ликвидации, оформление решения о ликвидации, закрытие банковских счетов, проверка ликвидационного баланса, подача решения о ликвидации в Публичный реестр, сопровождение ликвидации на всех этапах, налоговая проверка при ликвидации, контроль расчета с кредиторами, распределение имущества после ликвидации
Сопроворждение корпоративных процедур
Подготовка, проведение и оформление итогов общих собраний акционеров/партнеров, купля-продажа долей/акций, ведение реестра акционеров АО, увеличение капитала компании, учреждение и/или назначение органов управления, контракт с директором
Юридическое обслуживание бизнеса
JUST Advisors также предлагает комплексное юридическое обслуживание для компаний. Наша команда юристов и налоговых консультантов работает совместно с опытными бухгалтерами и аудиторами, обеспечивая двойную защиту вашего бизнеса