კომპანიების რეგისტრაცია და ლიკვიდაცია
ბიზნესის რეგისტრაცია, რეორგანიზაცია და ლიკვიდაცია. ბიზნესის ფორმის არჩევანი, კორპორატიული არქიტექტურა, ინდივიდუალური სადამფუძნებლო დოკუმენტები და აქციონერთა/პარტნიორთა შეთანხმებები
რას ვაკეთებთ ჩვენ
ბიზნესის რეგისტრაცია
კომპანიის (ი/მ, შპს, სს) საკუთრების ფორმისა და სამართლებრივი სტატუსის განსაზღვრა, წესდების შემუშავება, პარტნიორული ხელშეკრულებები და საჭირო დოკუმენტაციის საჯარო რეესტრში წარდგენა, სპეციალური სტატუსების მოპოვება (ვირტუალური ზონის კომპანია, საერთაშორისო კომპანია), საბანკო ანგარიშის გახსნა
ბიზნესის რეორგანიზაცია
კომპანიის არსებული სტატუსის წინასწარი ანალიზი და შეფასება. რეორგანიზაციის ოპტიმალური ფორმის შერჩევა (შერწყმა, გაყოფა, შეერთება და ა.შ.). საჯარო რეესტრში და შემოსავლების სამსახურში შესაბამისი დოკუმენტაციის მომზადება და წარდგენა, რეორგანიზაციის პროცედურის ხელშეწყობა ყველა ეტაპზე.
ბიზნესის ლიკვიდაცია
კომპანიის მომზადება ლიკვიდაციისთვის, ლიკვიდაციის გადაწყვეტილების შეტანა, საბანკო ანგარიშების დახურვა, ლიკვიდაციის ბალანსის შემოწმება, ლიკვიდაციის შესახებ გადაწყვეტილების შეტანა საჯარო რეესტრში, ლიკვიდაციის მხარდაჭერა ყველა ეტაპზე, საგადასახადო შემოწმება ლიკვიდაციის დროს, კრედიტორებთან ანგარიშსწორების კონტროლი, ქონების განაწილება ლიკვიდაციის შემდეგ
კორპორატიული პროცედურების მხარდაჭერა
აქციონერთა/პარტნიორთა საერთო კრებების შედეგების მომზადება და რეგისტრაცია, აქციების/წილების ყიდვა-გაყიდვა, სს აქციონერთა რეესტრის წარმოება, კომპანიის კაპიტალის გაზრდა, მართვის ორგანოების შექმნა ან/და დანიშვნა, ხელშეკრულება დირექტორთან

Company Registration And Dissolution
Business registration, reorganization, and dissolution. Choosing the form of business, corporate architecture, individual founding documents, and shareholder/partnership agreements
WHAT WE DO
Business registration
Determining the ownership form and legal status of the company (sole proprietorship, limited liability company, joint-stock company), drafting the charter, partnership agreements, and submitting the necessary documents to the Public Registry, obtaining special statuses (virtual zone company, international company), opening a bank account
Business reorganization
Preliminary analysis and assessment of the current status of the company. Choosing the optimal form of reorganization (merger, division, incorporation, etc.). Preparation and submission of relevant documents to the Public Registry and Revenue Service, overseeing the reorganization procedure at all stages
Business dissolution
Preparing the company for dissolution, formalizing the decision on dissolution, closing bank accounts, verifying the dissolution balance, submitting the dissolution decision to the Public Registry, overseeing the dissolution process at all stages, tax audit during dissolution, monitoring creditor settlements, asset distribution after dissolution
Supporting corporate procedures
Preparation, conduct, and documentation of the outcomes of general meetings of shareholders/partners, purchase and sale of shares/stocks, maintaining the shareholder registry of a joint-stock company, capital increase of the company, establishment and/or appointment of management bodies, director's contract